Tedaviler

Makaleler


Osteopati (Manuel Terapi)


Eklemler, kaslar ve omurgayı içeren kas ve iskelet sistemindeki rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi ile birlikte vücuttaki tüm sistemleri dikkate alarak bütüncül bir yaklaşım ile uygulanan bir manuel terapi yöntemidir. Osteopati; vücuttaki problemi sadece ağrı olan bölgede aramaz. Ağrının kaynağını tespit ederek sorunu çözmeye çalışır.

Manuel terapi bin yıldır var olan, sürekli klinik araştırmalarla modern halini almış, elle uygulanan bir tedavi şeklidir. Manuel terapi uygulayıcıları kas spazmı ve gerginliği ile eklem disfonksiyonunun neden olduğu ağrıyı azaltmak amacı ile ilgili eklemleri mobilize /manipüle etmek ve yumuşak doku tedavilerini yapmak için yalnızca ellerini kullanırlar. Manuel terapi, acı çekmeden hastanın daha doğal hareket etmesini sağlar, eklemlerin hareketliliğini artırır ve kas gerginliğini azaltır.

Hakkımda


2007 yılı Hacetttepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden (5 yıl) mezun olup, aynı yıl merkezi Almanyada bulunan Instıtut Für Angewandie Osteopathie işbirliği ile TİFAO tarafından verilen Osteopati eğitimine başladı. 2014 yılında Osteopati 5 yıl eğitimimi tamamlayıp Osteopat olma başarısını elde etti. Lisans mezuniyetinden sonra 18 ay süreyle nörolojik rehabilitasyon kurumlarında çalıştı. 2008-2015 yıllları arasında ortopedi alanında faaliyet gösteren Özel Ortopedia Hastanesi’nde görev yaptı. 2015 yılından itibaren kendi Manuel Terapi-Osteopati kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir...

Samet BEYAZ

Uzm. Fzt. Osteopat-Manuel Terapist

  • Ağrısız atabildiğim her adımda Samet Hocam'ın emeği var. Bize uzun uzun anlattığınız önerileri bu sitede de görmek istiyoruz hocam.

    'Fethi YILMAZ'
  • hocam sayenizde sırt ağrısından kurtuldum. O güler yüzünüz daim olsun. İyiki varsınız.

    'Didem ÖZTÜRK'

Bizimle İletişime Geçin