Bemer Terapi

BEMER araştırmaları uzun yıllara dayanan çalışmalarıyla lokal ve üst seviyelerde düzenlenen regülasyon mekanizmalarının biyoritmiği ile ilgili öncü bilgiler kazanmıştır. Fiziksel Damar Tedavisi BEMER®‘in en önemli özelliği, sınırlı işlev gören ya da bozuk mikrosirkülasyonu etkin bir şekilde canlandıran çok boyutlu sinyal dokusudur. Vücudun prevensiyon, iyileşme ve rejenerasyon süreçleri için en önemli düzenleyici mekanizmaları destekler ve tamamlayıcı tedavi olarak etkili bir şekilde kullanılabilir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Organ ve dokuların daha iyi beslenmesi
  • Spor ve diğer yaralanmaların iyileşmesini destekleme
  • Bağışıklık sistemini destekleme
  • Enfeksiyon eğilimini azaltma
  • Stres neticelerini azaltma
  • Vücudun ve zihnin performans yeteneğini yükseltme
  • Maksimum stres yoğunluğunu azaltma
  • Spor antrenmanında rejenerasyon zamanının kısalması
  • Antrenman etkisinin gelişmesi
  • Sporda yaralanma riskinin gerilemesi

Bağışıklık Sisteminin Güçlendirilmesi

BEMER tedavisi ile beyaz kan hücrelerinin reaksiyon eğilimi yükseltilir. Bunun sayesinde dışarıdan gelen tehlikelere karşı etkili bir şekilde sağlık için aktif olurlar. Bu temel üzerinde tüm bağışıklık sistemi, vücudu enfeksiyon veya stres nedeniyle oluşan sıkıntı veya zararlı çevre faktörlerine karşı daha iyi ve daha etkili bir şekilde koruyabilmek için güçlendirilir.

Vücuda Özgü Kendini İyileştirme Süreçleri

Vücudun doğal regülasyon mekanizmaları çevremizdeki değişiklerle (sıcaklık, su, hava, gıda) her zaman en iyi şekilde uyumlu olmamızı destekler. Böylece organizmanın işlevi her zaman için mümkün olduğu kadar iyi bir şekilde yerine getirilmesi sağlanır. Bu, regülasyon süreçlerinin (hastalık) aşırı yüklemelerle karşı karşıya kaldığı durumda vücudun oluşan bozuklukları gidermesini de kapsar. BEMER tedavisi vücudumuzun bu onarım aktivitelerini (iyileşme süreçlerini) ilgili süreçlere katkısı olan tüm hücrelerin çalışma koşullarını iyileştirerek destekler – çünkü geliştirilmiş bir mikrosirkülasyon bunun için önkoşuldur.

Yara ve Yaralanmaların Daha Çabuk İyileşmesi

Yara iyileşmesi vücutta gerçekleşen farklı süreç dizisinden oluşur. Öncelikle yara nedeniyle tahrip edilen dokuların (hücre ünitesi) çözülüp çıkartılması gerekir. Ondan sonra onların yerine yeni ve sağlıklı dokular oluşturulabilir. Bu da bu sürece katkısı olan tüm hücrelerin yüksek ölçüde performans göstermesi anlamına gelir.Bu performansı gösterebilmek için hücrelerin en iyi bir şekilde beslenmesi ve temizlenmesi gerekir ve bu da sadece ilgili alanlarda sağlıklı bir mikrosirkülasyon ile sağlanır. BEMER tedavisi burada etkili bir mikrosirkülasyon sağlar ve böylecehücrelerin performans yeteneğini destekler. Sonuç: Daha hızlı yara iyileşmesi.

BEYNİN OKSİHEMOGLOBİN DÜZEYİNİ ARTTIRMAK

Cranial Osteopati ile birlikte Bemer Terapi; craniumdaki mikrosirkulasyona etkide bulunarak, Cp li hastalarda gelişimsel yanıtı arttırıp; beynin gelişiminin devamının önündeki en büyük engellerden biri olan ATP sağlanamaması ve ulaştırılmaması sorununun çözümü için etkili bir ajandır.

Kaynak: Bemer Group Türkiye