Tüm Sorularınız İçin Tefefon : 0546 446 6598

Tedavi

Tedavi ve Terapi Yöntemleri

VİSSERAL OSTEOPATİ

 

 

  Osteopatinin bir bölümüdür.Visseral Osteopatide iç organlar ve etraflarındaki anatomik strüktürlerin hareket kısıtlılıklarının muayene ve tedavisini içermektedir.Organlar kendi aralarında bağ dokusu ile bağlıdırlar ve çoğu preriton tarafından çevrelenmektedirler.Bu sistem içerisinde hem çevre organlara karşı hemde kendilerine ait bir ritimsel hareketleri mevcuttur.

Bu hareketler hem iç hemde dış etkenler  (Postür bozuklukları,Skarlar,Enflamasyonlar ..)tarafından etkilenerek organlarda fonksiyon bozukluklarına yol açmaktadırlar.Uzun vadede tedavi edilmediğinde dokular arası yapışıklıklar ve kronik aşırı yüklenme sendromları oluşabilmektedir.(Mesane ,Böbrek pitozları,Menstruasyon problemleri,İnkontinans gb..)

  Bu hareketleri 15000 saate yakın klinik tecrübem ve binlerce saatlik eğitimime dayanarak hissedilebilmekte ve soft mobilizasyonlarla tedavi etmekteyim. Bu sayede organın vitalitesi ve kas iskelet sistemi ile olan iç balansı düzenlenerek otoregülasyon mekanizmasının daha iyi çalışması sağlanır.

         Kronik hazımsızlık ,şişkinlik ve kabızlık 
         Karın ağrısı ve mide hastalıkları
         Kronik sistit , idrar kaçırma
         Organ pitozları
         Akciğer hastalıkları (astım, kronik bronşit)
         Alerjiler,
        Cerrahi sonrası skar doku ve yapışıklıklarda
        Menstrüel sorunlar( dismenore , ağrılı mens dönemleri , adet düzensizlikleri )


 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

  • Ağrısız atabildiğim her adımda Samet Hocam'ın emeği var. Bize uzun uzun anlattığınız önerileri bu sitede de görmek istiyoruz hocam.Fehmi Yılmaz
  • hocam sayenizde sırt ağrısından kurtuldum. O güler yüzünüz daim olsun. İyiki varsınız.didem öztürk

Duyurular

...